فروشگاه میلاد

دوربین فیلمبرداری حرفه ای SONY NEX-FS700

دوربین فیلمبرداری حرفه ای سونی NEX-FS700

دوربین فیلمبرداری FS700 سونی ،‌ علاوه بر قابلیت عکسبرداری فوق العاده ی خود در شرایط حرکت آهسته (slow motion) تا 240 فریم در ثانیه با کیفیت تصویربرداری 1080p، به قابلیت خروجی بالقوه ی ۴ هزار پیکسلی در تصاویر نیز دست یافته است. با این حال، اگر قابلیت خروجی ۴ هزارپیکسلی ارائه شود، همراه آن، یک رابط جدید NEX-IFR5، از ماه ژوئن برای استفاده کامل از سنسور بزرگ دوربین و خروجی 3G-SDI عرضه خواهد شد.

جفت ابزارهای لازم برای رسیدن به کیفیت 4K (چهار هزار پیکسل) و ذخیره ی فایل های سنگین در دوربین مذکور، شامل رابط 2500 دلاری NEX-IRF5 و یک دستگاه ضبط کننده مانند AXS-R5 (سیستم حافظه جدید سونی برای فیلمبرداری 4K RAW با قیمت حدود 6300 دلار به علاوه مقداری هزینه ی اضافی برای کارت) خواهد بود. به علاوه شما متوجه می شوید که عکسبرداری در این حالت (4K)، تصویربرداری اسلوموشن را برای تصویربرداری پشت سر هم چهار ثانیه ای در سرعت 120 فریم در ثانیه محدود خواهد کرد.

رابط جدید سونی که فیلمبرداری 4K RAW و 2K RAW را به صورت مستقیم از دوربین ضبط ویدئوی NEX-FS700 اجازه می دهد، به کاربران حرفه ای، جهشی قابل توجه در عملکرد، یک انتخاب گسترده از ابزارهای خلاق و تولید بی سابقه انعطاف پذیری را ارائه می کند. رابط NEX-IFR5 به سیستم ضبط جدید AXS-R5 RAW پیوند می خورد و یک ترکیب قدرتمند را ایجاد می نماید که بهره وری کاملی را از تصویرساز 4K دوربین حاصل می کند.

پیتر کریساری، مدیر بازاریاب فن آوری سنسورهای بزرگ در سونی الکترونیک می گوید: " در حال حاضر در سراسر جهان، دوربین FS700 به عنوان یک ابزار تولیدی با کارایی بالا، برای همه چیز از جمله فیلم های مستند تا آگهی های تبلیغاتی ویژه پذیرفته شده است. " او همچنین افزود: " در حال حاضر، ضبط تصاویر 2K RAW و 4K با این دوربین، بسیار مقرون به صرفه بوده و نرخ فریم بالا در تصویربرداری، بعد سوم را به قابلیت های این دوربین فیلمبرداری اضافه می کند. فیلمبرداری FS700 RAW، سیگنال های دوربین اورجینال بیشتری را حفظ می کند، تصاویر با کیفیت خیره کننده ای تولید کرده و امکان حداکثر انعطاف پذیری دستکاری تصویر را می دهد."

رابط NEX-IFR5، جریان بیتی غیرفشرده ی حامل داده های RAW از سنسور، متاداده ها، کدهای زمانی و فرمان های شروع/ توقف NEX-FS700U را از طریق 3G-SDI دریافت می کند. فایل های FS700 RAW، تا جایی که بتوان آن ها را با استفاده از نرم افزار رایگان RAW Viewer سونی به نمایش درآورده و تبدیل کرد، بر روی کارت حافظه ی AXS در سیستم ضبط کننده AXS-R5 RAW ثبت می شوند.

کاربران به طور همزمان می توانند ضبط تصاویر ۴ هزار پیکسلی بر روی AXR-R5 و فیلمبرداری HD را بر روی NEX-FS700 انجام دهند که در این حالت، فریم های شروع/ توقف و کد زمانی برای هر دو یکسان است. این واحد دارای پانل LCD برای نمایش وضعیت هایی از جمله حالت ضبط، نرخ فریم، کد زمانی، باتری و زمان باقی مانده رسانه ی حافظه می باشد. دکمه های بزرگ و لمسی، عملیات اصلی، منو و مدیریت رسانه را کنترل می کنند. زمانی که دوربین به رابط NEX-IFR5 متصل می شود، AXS-R5 می تواند به عنوان یک واحد پخش مستقل، برای بازبینی موضوعات و بررسی از طریق خروجی آنبورد HD SDI 422 عمل نماید.

معرفی رابط NEX-IFR5، اولین اجرای قابلیت فیلمبرداری 2K RAW با سیستم حافظه AXSM می باشد. 2K RAW تمامی مزایای RAW، شامل وسعت رنگ گسترده، دامنه کامل سنسور و دستکاری انعطاف پذیر تصاویر دیجیتال را با یک هزینه کارآمد برای رزولیشن 2K فراهم می آورد. 2K RAW، رابط NEX-FS700 را برای ایجاد فایل های دیجیتال RGB با عمق رنگ 12 بیتی فعال می سازد و همچنین به طور همزمان با قابلیت ۸ بیتی و آنبورد AVC-HD دوربین کار می کند. این محصول به شما انتخاب آزادانه ی بهترین فرمت فایل ضبط را از لحاظ مطابقت با محتوای صحنه می دهد و برای رسیدن به حالت ضبط HD یا 2K و یا 4K انعطاف پذیر است.

کاربران با رابط NEX-IFR5 و دوربین NEX-FS700 می توانند به طور مستمر، با نرخ فریم بالای 120/240 فریم بر ثانیه در کیفیت 2K و همچنین با سرعت 120fps تصاویر پشت سرهم را در چهار ثانیه و با کیفیت 4K ضبط نمایند. دوربین NEX-FS700 حتی فراتر از 120 فریم بر ثانیه، به نرخ 240 فریم بر ثانیه دست یافته است. پخش در 240fps نیز عملکرد قانع کننده ای را برای حالت اسلوموشن در سرعت نرمال 1/5 یا 1/10 فراهم می آورد. کاربران همچنین می توانند نرخ 480 و 960 فریم بر ثانیه ضبط پشت سر هم (با کاهش وضوح) را حتی برای ایجاد تصاویر خلاقانه تر انتخاب کنند. HFR یا نرخ فریم بالا، در حال حاضر با حالت S-Log2 Gamma در دسترس است.

کریساری می گوید: " پیش از این، قابلیت HFR (سرعت بالای 60 فریم بر ثانیه با کیفیت 1080p) به چند دوربین "سفارشی"، برای طراحی ماشین بینایی و نه تولید برنامه های پیشرفته محول شده بود. در حال حاضر، ترکیبی از دوربین فیلم برداری NEX-FS700، رابط NEX-IFR5 و ضبط تصاویر AXS-R5، مجموعه ای از سرعت های تغییردهنده ی اجرا برای حالت های عکسبرداری مداوم و پشت سر هم را در یک قیمت بی همتا در صنعت پشتیبانی می نماید. با این قابلیت های جدید، دوربین NEX-FS700، برای استفاده به عنوان یک دوربین با کیفیت بالا و کم هزینه برای نرخ فریم بالا با کیفیت 1080p نیز آماده شده است."

رابط NEX-IFR5 همچنین امکان استفاده از رسانه های سازگار، قراردادهای نامگذاری فایل، متاداده و سیستم گردش کاری RAW بکار گرفته شده توسط دوربین های PMW-F55 و PMW-F5 CineAlta 4K را می دهد.

منبع : topinearth

فروشگاه میلاد : مرکز خرید و فروش دوربین فیلمبرداری حرفه ای