فروشگاه میلاد

شرکت سونی به تازگی از مجموعه جدیدی از کارت های حافظه XQD فرمت نسخه 2، موسوم به سری G رونمایی کرده است. مثل سایر کارت های حافظه XQD، کارت های سری G نیز از سرعت های رایت و قرائت بالایی برخوردارند که قادر به تامین نیازهای سنگین دوربین های ویژه و خاص، نظیر دوربین نیکون Nikon D4 و Nikon D4s، هستند.

شرکت نیکون به نوبه خود اعلام کرده است که دوربین عکاسی نیکون Nikon D4s کارت های حافظه نسخه 2 XQD با سرعت های رایت و ظرفیت های بافر RAWبالا را به طور کامل ساپورت می کند. این دوربین با کارت های قبلی XQD می توانست قبل از پر شدن بافر 133 فایل NEF 12 بیتی را به تصویر بکشد. با کارت های سری G این ظرفیت بافر به 200 شات افزایش یافته است.

سرعت قرائت کارت های سری G برابر با 400 MB/s است، که سریع تر از حداکثر سرعت قرائت 180 MB/s کارت های سری S و 125 MB/s کارت های سری N است. چنانچه انتظار می رود، سرعت های رایت این کارت های جدید کمی پایین تر بوده و حداکثر 350 MB/s است. کارت های حافظه سری G همراه با یک آداپتور USB 3.0 عرضه می شوند، ک شرکت سونی ادعا می کند قادر به انتقال 60GB اطلاعات به یک SSD ظرف مدت 3 دقیقه است ( این زمان در فلش کارت های کامپکت CF 7 دقیقه است ).

کارت های حافظه سری G از نسل دوم فاصل PCI Express استفاده می کنند، و در سه ظرفیت ارائه می شوند : 32GB ( مدل QD-G32A )، 64GB( مدل QD-G64A ) و 128GB( مدل QD-G128A ). کارت 128GB در بین مدل های فرمت XQD شرکت سونی منحصربفرد است و حداکثر ظرفیت کارت های سری S و Nاین کارت ها محدود به 64GB است. شرکت سونی قیمت این کارت های جدید را در سایت خود اعلام کرده است، اما ممکن است قیمت آنها بسته به مناطق مختلف، متفاوت باشد.

 

فروشگاه میلاد : مرکز خرید و فروش دوربین فیلمبرداری حرفه ای